TOPlist

KLUB HRÁČŮ: rekordy, emulátory, automaty, konzole a videohry


Vítejte ve světě emulátorů, soutěžení, rekordů a pokecu o videohrách z automatů a konzolí!

   Patříte-li mezi pařany maringotkových her a chtěli byste změřit svoje síly s ostatními hráči nebo si jen tak pro zábavu zahrát či připomenout nesmrtelné gamesky, pak jste zde na správném místě. Prakticky denně proměnlivý žebříček rekordů, přelévání bodů ve statistikách a hecování v diskusích ... taková je atmosféra těchto stránek!

   EMUX vznikl v roce 1999 jako statická WWW stránka, kde se manuálně, jednou týdně, aktualizovaly rekordy necelé desítky hráčů, lidiček z diskusního fora MAGEO. Z počátku se hrály jenom hry z automatů, pouze na nejvyšší score. Počet členů rychle narůstal a kvůli zachování důvěryhodnosti nahraných rekordů (v klasické verzi MAME lze velmi jednoduše podvádět) začala být vyvíjena speciální verze pro zdejší soutěžení - vznikla EmuxMAME.
   Zcela zásadní zlom nastal v roce 2006, kdy byl zkompilován a odladěn další emulátor - EmuxMESS. Ten v sobě integruje několik desítek systémů (konzole, počítače, aj.) a bitevní pole se tak značně rozrostlo. V roce 2007 byl slavnostně spuštěn do ostrého nasazení a rozšířil soutěž o hry ze systémů jako je Sega Mega Drive, Sega Master System, Nintendo NES, ZX Spectrum, Amiga a dalších!
   Dále byla dolazena pravidla freeplay, která poskytují hráči maximální svobodu při hraní. Zahodili jsme nesmyslná pravidla "co už je" a "co ještě není" kemping, vyvarovali se "nepřekonatelných rekordů v rámci pravidel" a provedli optimalizaci celého systému. Soutěž nyní probíhá v turnajích a každý hráč si sám vybere, do jakého turnaje bude zasílat svoje rekordy.

   Koncepce celého webu je ryze zábavní, informační a samosebou nekomerční. Každý registrovaný a aktivní člen může zdarma využívat výhod a služeb, které náš komunitní server poskytuje. Vedle vlastních záznamů v tabulkách rekordů lze využívat spoustu vychytávek, které byste jen velmi těžko hledali jinde:

 • nejpropracovanější a uživatelsky přívětivý klient
 • nejdůmyslnější kontrolní mechanismy pro důvěryhodnost nahraných rekordů
 • jasná, jednotná a pro všechny stejně platná pravidla
 • automaty, konzole a další známé platformy
 • spravedlivé srovnání a hodnocení rekordů dle zvoleného turnaje
  (unikátní LEVEL-SCORE system)
 • možnost on-line hraní přes vlastní Kaillera server 
 • old-styled BBS design, nostalgie na vás dýchá přímo z webu (cítíte se rázem mladší)
 • uživatelský WWW prostor pro osobní potřebu (upload i download přes www rozhraní)
 • pořádáme pravidelně nepravidelné srazy v reálném, špičkově vybaveném pařanském doupěti
 • doporučuje 5 z 5 pařanů
 • ... atd. atd. atd.

   Ale dost již bylo povídání ... což takhle si radši zasoutěžit? Pro začátek je velmi důležité znát pravidla! Kdyby však i po jejich pečlivém prostudování zůstaly nějaké otázky nezodpovězeny, nebojte se zeptat v diskusi, ostatní hráči vám rádi poradí :-)

MasterII(c) - 20XX - EMUX


přání zakladatele:
 
   EMUX byl navržen jako jedinečný projekt, který v době vzniku neměl na českém webu obdoby a propojil duše hráčů videoher zbloudilé po českých a slovenských zemích. Proto, prosím, nevytvářejte bezúčelové kopie tohoto webu. Pouze tím ublížíte pařanům, kteří by zde nalezli společnou řeč a mohli předvádět své hráčské umění v plné kráse.EMUX - KLUB ELITNÍCH HRÁČŮ: rekordy, emulátory, automaty, konzole a videohry